kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Kiedy matura z matematyki 2021?
Harmonogram egzaminów maturalnych.

Maj nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim oczywiście egzaminy dojrzałości. Wiele młodych osób nie wie jak wygląda harmonogram maturalny. Dostajemy masę pytań, m.in. “Kiedy matura z matematyki 2021?”. Aby rozwiać Wasze wątpliwości i uniknąć stresu śpieszymy z wyjaśnieniami! 🙂

Poniżej znajdziesz dokładne terminy matur 2021 zgodnie z ustaleniami CKE. Wszystkie informacje znajdziesz również pod linkiem:
https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/komunikaty-i-informacje/

Termin główny egzaminu maturalnego

W 2021 roku wszystkie matury podstawowe odbędą się w dniach 4 – 7 maja. Matura podstawowa z matematyki 2021 zaplanowana jest standardowo na drugi dzień, czyli 5 maja, o godzinie 9:00. Zastanawiacie się kiedy matura rozszerzona z matematyki 2021 lub jakie są terminy matur z innych przedmiotów? Dokładny wykaz znajdziecie poniżej. 

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Kiedy wyniki matur 2021? Matura z matematyki 2021

Odpowiedzieliśmy już na zagadkę “kiedy matura z matematyki 2021”, pora więc na termin uzyskania jej wyników. Nie da się ukryć – to jedna z ważniejszych kwestii w całym maturalnym procesie. Po ich ogłoszeniu możliwe będzie bowiem rozpoczęcie formalności związanych z rekrutacją na studia.

Wyniki egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym oraz podstawowym, uzyskane zarówno w terminie głównym jak i dodatkowym, ogłoszone zostaną 5 lipca 2021 roku. Z kolei osoby poprawiające egzamin w sierpniu, otrzymają werdykt 10 września 2021 roku.

Naszą misją jest pomaganie, dlatego na naszym kanale YouTube znajdziecie na bieżąco MNÓSTWO darmowych materiałów, które pomogą w przygotowaniu do matury podstawowej z matematyki 2021, ale też umożliwią powtórkę bieżącego materiału. Na naszej stronie znajdziesz również autorskie, nowoczesne repetytorium oraz kursy, które pomogą w przygotowaniach! 🙂

Ile trwa matura? Czas trwania egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów

Wiecie już, kiedy musicie stawić się na egzamin, a także – w jakim terminie uzyskacie wyniki będące podsumowaniem Waszej dotychczasowej pracy. Pozostaje kwestia czasu trwania egzaminu. Okres przeznaczony na rozwiązanie arkusza maturalnego nie przekracza w żadnym wypadku 180 minut, czyli 3 godzin zegarowych. Przedział minutowy różni się jednak w zależności od poziomu (inny dla podstawy i rozszerzenia), a także rodzaju przedmiotu. Konkretny wykaz przedstawiony jest w poniższej tabelce:

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Termin główny egzaminu maturalnego dla uczniów zdających maturę za granicą

Uczniowie z różnych względów przebywający poza granicami Polski również mają możliwość napisania egzaminu dojrzałości. Wbrew pozorom nie jest to procedura żmudna i karkołomna, jednak wymaga złożenia zawczasu stosownych dokumentów. Egzaminy przeprowadzane są w tym samym dniu, w którym odbywają się one w Polsce, co możecie zauważyć na poniższej grafice:

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego

Harmonogram egzaminów nie jest Wam już obcy. Wiecie już więc, kiedy matura z matematyki 2021. W szczególnych przypadkach losowych lub zdrowotnych, uniemożliwiających przystąpienie do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie głównym, dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej, na udokumentowany wniosek absolwenta lub jego rodziców, może wyrazić zgodę na przystąpienie do egzaminu maturalnego w terminie dodatkowym. W 2021 roku dodatkowe terminy mogą mieć miejsce w czerwcu. Konkretne daty, zależne od przedmiotu, znajdziecie poniżej.

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego dla uczniów zdających maturę za granicą

Podobnie jak w przypadku matury odbywającej się w terminie tradycyjnym, egzaminy w terminie dodatkowym dla uczniów przebywających za granicą odbywają się równocześnie z tymi w kraju. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie chaosu i niepożądanego przepływu informacji między maturzystami.

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Termin poprawkowy egzaminu maturalnego

Choć większość maturzystów podchodzi do egzaminu maturalnego z pragnieniem uniknięcia poprawki, niekiedy okazuje się ona nieunikniona. Zarówno w kraju jak i za granicą poprawka matury 2021 ma miejsce tego samego dnia – 24 sierpnia. Różnice występują jedynie w rozpisce godzinowej, co jest wynikiem różnic wynikających ze stref czasowych.

kiedy matura z matematyki 2021 | kiedy matura 2021 | matura 2021 terminy

Jeśli chcesz wiedzieć kiedy odbędzie się matura lub dostać odpowiedzieć na jakiekolwiek inne pytanie dotyczące egzaminów dojrzałości wystarczy zajrzeć na stronę CKE. Gdyby tam nie było odpowiedzi śmiało pisz do nas 🙂 Zawsze chętnie pomożemy!

Miłego dnia i powodzenia z matematyką!
Zespół Matematmy! 😊