Przygotowanie do matury
- darmowa pierwsza lekcja

Pomożemy Ci kompleksowo przygotować się do matury z matematyki. Zapisz się i odbierz jedną lekcję gratis! Poznaj nasz sposób nauczania i dołącz do nas na stałe.

Odbierz lekcję gratis

Wypełnij krótki formularz i naciśnij przycisk “ZAPISZ SIĘ”. Otrzymasz dostęp do jednej lekcji na żywo (plan zajęć), w ramach naszych regularnych zajęć maturalnych. Nie spamujemy na mailu i nie dzwonimy – o to się nie martw. Pamiętaj, że każdy może skorzystać z zajęć gratis tylko jeden raz!

Matura podstawowa

Korepetycje online odbywają się w każdy wtorek, w godzinach 18:30 – 20:00. Po zapisaniu się dostaniesz na maila link do lekcji (na najbliższy wtorek).

Repetytorium oraz Zbiór zadań

Już ponad 1000 maturzystek i maturzystów skorzystało z naszych autorskich materiałów dydaktycznych. Poniżej możesz zobaczyć próbkę Repetytorium i Zbioru zadań. Kliknij w wybraną stronę, aby ją powiększyć.

MatArtur - korepetycje z matematyki grupowe | Matematma

MatArtur

Nauczyciel matematyki w Matematma.
Prowadzi grupowe korepetycje z matematyki na poziomie maturalnym.

Od dekady pomagam uczniom w zgłębianiu matematyki. Przez ten czas nauczyłem się wielu ważnych rzeczy. Przede wszystkim tego, że w zdecydowanej większości przypadków problemy z matematyką nie wynikają z braku talentu lub umiejętności.

Uczę matematyki od 10 lat, a moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w pierwszej klasie liceum. W tym czasie:

  • Zdałem maturę z matematyki na 100%.
  • Spędziłem tysiące godzin prowadząc korepetycje z matematyki.
  • Wielokrotnie prowadziłem zajęcia ze strategii efektywnego uczenia się.
  • Ukończyłem studia na kierunku kognitywistyka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć działanie umysłu, pamięci i koncentracji.
  • Napisałem i obroniłem pracę magisterską dotyczącą tego, w jaki sposób posługiwanie się metaforami wspomaga nauczanie matematyki.
  • Rozpocząłem pracę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie prowadzę zajęcia z Matematycznych Podstaw Kognitywistyki.

Wierzę w to, dystans jest największą przeszkodą w budowaniu relacji pomiędzy uczniem a nauczycielem. Z tego właśnie powodu staram się prowadzić zajęcia w luźnej i przyjemnej atmosferze.

Za problemy z matematyką często odpowiedzialne są zaległości z poprzednich lat, brak dobrej relacji z nauczycielem, który nie potrafi przekazać wiedzy w przystępny sposób lub niewiedza na temat tego, w jaki sposób zabrać się do nauki. Są to przeszkody, które można pokonać lub po prostu obejść. Nie zmuszam do uczenia się na blachę twierdzeń i definicji. Sam nigdy nie lubiłem się tak uczyć. Stawiam na prostotę. Tłumacząc materiał posługuję się metaforami i analogiami, które pomagają sprowadzić na pozór zawiłe zagadnienia do prostej i przystępnej formy, którą jest w stanie załapać każdy.

Fragment recenzji pracy Artura (prof. Jerzy Pogonowski)

„Praca odwołuje się zarówno do klasycznych propozycji w dydaktyce matematyki, jak też do nowszych ustaleń nauk kognitywnych. W mojej ocenie praca stanowi dobre przedstawienie roli objaśnień intuicyjnych w procesie dochodzenia do zrozumienia pojęć matematycznych. Oprócz wykazania się znajomością rozważanego obszaru badań autor przedstawił również swoje refleksje oparte na własnych doświadczeniach korepetytora matematyki na poziomie szkolnym.”

MatArtur - korepetycje z matematyki grupowe | Matematma
Konferencja “Poznańskie Forum Kognitywistyczne” w 2019 roku

Nasze podejście

Pomyłki i błędy

Czy wiesz, że najsprawniej uczymy się właśnie podczas ich popełniania? Nasi nauczyciele wykorzystują tę prostą zasadę na każdych zajęciach i nigdy nie zganią Cię za pomyłkę. Dzięki niej lepiej zapamiętasz zagadnienie!

Buntowanie się

Chcemy uczyć ciekawiej, lepiej, mądrzej. Uczymy Was jak się uczyć, jak rozumieć i jak zdać egzaminy. Buntujemy się przeciwko klasycznemu, przestarzałemu systemowi edukacji i sprawiamy, że chce Wam się uczyć.

Emocje to klucz

Równie ważne co popełnianie błędów. Kiedy odczuwamy emocje podczas nauki – zapamiętujemy szybciej, nie nudzimy się, ani nie zasypiamy. Podczas zajęć my wzbudzamy pozytywne emocje, a Wy zapamiętujecie. Gotowe!

Praktyka czyni mistrza

Uczymy matematyki poprzez praktykę. Podczas zajęć  skupiamy się na rozwiązywaniu zadań i arkuszy maturalnych. Uczymy schematów, wzorców, korzystania z dostępnych informacji, a nie wkuwania ich na pamięć.

Poznaj opinie naszych uczniów i uczennic

1000+

🤍🤍🤍🤍🤍

uczniów i uczennic

Dołączając do grona uczniów i uczennic Matematmy fundujesz posiłki szkolne dla dzieci potrzebujących wsparcia.

Dołącz do osób, które nauczyły się matematyki z Matematmą

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

🔴 Black Weekend - przygotowanie do matury z matematyki! Dwie osoby w cenie jednej.

Tylko w ten weekend! Zaproś znajomą/-ego i odbierzcie zniżkę na regularne zajęcia z MatArturem!